0
22573

Офіційні Документи

Сучасна історія України має особливі сторінки, варті вшанування, успіхи, рекорди… Це наше. Це українське… Історію України творимо ми з вами. І нам є чим пишатися. Кожен з нас, українців, любить у своїй країні щось своє, особисте. Але є речі, які об’єднують усіх нас, – це визначні звершення та факти, що стосуються сьогодення країни, у якій ми живемо. Саме про такі факти йдеться у національному проєкті – «Книга рекордів України». На даному сайті представлено тільки частина з багатьох сторінок звершень, що відтворені у проекті

Стислий огляд щодо цілей та можливостей Національного проєкту «Книга рекордів України»

З метою подальшого розвитку в Україні процесів пробудження національної самосвідомості шляхом популяризації в Україні і за її межами видатних досягнень наших співвітчизників та України в цілому нами презентовано проєкт «Книга рекордів України».

Розуміння важливості становлення національної самосвідомості на сучасному етапі розвитку нашої держави є в усіх рівнях влади, про що свідчить підтримка нашої ініціативи з боку Уряду та відповідне доручення Прем’єр-міністра України щодо всебічної підтримки проекту. Готовність надання необхідної допомоги у межах своєї компетенції, виявили також – Міністерство освіти і науки України, Державний комітет інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України, провідні українські ЗМІ, представники української діаспори і деякі підприємства.

Завдяки проєкту «Книга рекордів України» мільйони людей дізнаються про видатне і унікальне в Україні.

З моменту заснування проекту було проведено велика кількість рекордних акцій, нагороджень наших співвітчизників – рекордсменів України і світу. Опубліковано публікацій в друкованих ЗМІ загальним тиражем ~ 900 млн. прим. Виходили сюжети по всьому світу в електронних ЗМІ. Мета – популяризація українських досягнень.

Приклад всесвітньої “Книги рекордів Гіннесса” демонструє величезний інтерес суспільства до видатних досягнень і рекордів. По популярності серед друкованих видань вона поступається лише Біблії і Корану. Два роки тому “Книгу рекордів Гіннесса” було продано за 63 млн. доларів новому власнику – британській фірмі “Gullane Entertainment Plc”. Зараз вона продається в 77 країнах і виходить на 38 мовах. На початку цього тисячоріччя її тираж досяг 100 млн. екземплярів, що є неперевершеним рекордом.

За роки Незалежності України, це саме з тих проектів, який безсумнівно може використовуватись як потужне інформаційне джерело для створення позитивного іміджу країни.

Членам робочої групи, яка зараз працює над проектом «Книга рекордів України», кожен день відкриваються нові цікаві факти пов’язані з історією і сучасністю нашої держави. Чому б не розповісти усім нашим співвітчизникам про факти, якими можна пишатися, про досягнення, які не пов’язані із політичними скандалами та економічними негараздами.

За висновками багатьох експертів саме ефективність PR-заходів та брендінгу держави визначає, наскільки привабливою вона виглядає в очах зовнішніх інвесторів, а подібні проекти, у сьогоднішніх умовах, є ідеальною нагодою заявити про себе на цілий світ. На жаль, образ України суттєво зіпсовано політичними скандалами і техногенними катастрофами, окупацією територій. Національний проект «Книга рекордів України» може частково виправити цю ситуацію за умови сприяння ЗМІ (українських, міжнародних інформаційних агенцій, ЗМІ української діаспори) при здійсненні заходів із презентації проекту.

Популярність і необхідність проекту підтверджують численні листи з усіх куточків світу де є українська діаспора з величезним інтересом українців до подій пов’язаних з історією та розвитком нашої держави і з консультаціями щодо реєстрації досягнень українців, яки мешкають за кордоном, а також з питаннями: – “Де можливо придбати Книгу рекордів України”? Розповсюдження «Книги рекордів України» в США, Канаді, Ізраїлі та в інших країнах, безсумнівно сприятиме зміцненню позитивного образу України.

Велика зацікавленість проектом є і в Україні, про що свідчать численні звернення наших співгромадян і величезний інтерес ЗМІ. Було б явною помилкою не використати можливості проекту в інтересах держави при реалізації зовнішньої та внутрішньої політики.

Проєкт «Книга рекордів України»  існує 18 років!  Відповідно до діючого законодавства України і міжнародних правил по захисту прав,  «Книга рекордів України» (The Ukrainian book of records)® – торгова марка, є приватною власністю і зареєстрована в Держпатенті України. Права на інтелектуальну власність зареєстровані в Українському агентстві авторських та суміжних прав  у 2002 році.  Обережно. Клони вже навчилися заробляти використовуючи (протизаконно) проект «Книга рекордів України». 

Редакційна рада

Олег Іваненко, Голова редакційної ради Національного проєкту “Книга рекордів України”
Ігор Підчібій, Директор Національного проєкту “Книга рекордів України”
Ганна Крисюк, Генеральний директор Національного проєкту “Книга рекордів України”
Тетяна Демченко, Експерт Національного проєкту “Книга рекордів України”
Юлія Бичай, Експерт Національного проєкту “Книга рекордів України”
Тетяна Розвадовська, Експерт Національного проєкту “Книга рекордів України”
Віталій Іваницький, Експерт Національного проєкту «Книга рекордів України», Заслужений діяч мистецтв України
Надія Чистяк, Експерт Національного проекту “Книга рекордів України”