Рекорд був засвідчений 6 жовтня 2023 року представниками Книги рекордів України, а представників компанії ДТЕК ВДЕ нагороджено дипломами за встановлений рекорд в категорії «Технології, вперше».
ДТЕК Тилігульська ВЕС – перша у світі вітроелектростанція, що була побудована під час повномасштабної війни в Україні.
Опис досягнення: компанія ДТЕК ВДЕ побудувала першу чергу ДТЕК Тилігульської ВЕС потужністю 114 МВт в період найжорсткіших обстрілів української енергетичної інфраструктури, блекаутів та паливної кризи. За період будівництва пролунало 296 повітряних тривог.


ДТЕК Тилігульська ВЕС стала символом віри в перемогу України та внеском енергетиків в підвищення енергетичної безпеки держави.
ДТЕК ВДЕ є лідером у напрямку відновлюваної енергетики України та планує здійснювати великі інвестиції у подальший розвиток галузі.
Компанія планує побудувати другу чергу ДТЕК Тилігульську ВЕС, щоб досягти проєктної потужності 500 МВт і таким чином ще більше забезпечувати країну екологічно-чистою енергією.
Зараз в портфелі активів компанії знаходиться 7 вітрових та сонячних електростанцій потужністю 1,1 ГВт.
Напрямок розвитку компанії відповідає Енергетичній стратегії України, яка спрямована на збільшення частки зеленої генерації в енергобалансі країни. Ключова мета ДТЕК — стати вуглецево нейтральною компанією до 2040 року.



