31.05.2023

На Олімпіаді з ментальної арифметики «Діти майбутнього» Smartum встановлено п’ять рекордів України

9 грудня у Концерт-Холі «ТРЦ Термінал» міста Бровари Київської області відбулася Олімпіада з ментальної арифметики «Діти майбутнього», на яку з’їхалися з усієї України понад 500 дітей віком від 4 до 16 років. Учасники з Києва, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Миколаєва, Херсона, Тернополя, Полтави, Чернігова, Білгород-Дністровського та інших міст змагалися за темами «Просто», «Брати», «Друзі», «Анзан» на швидкість в усному рахунку одно-, дво- та тризначних чисел.

Автор української методики «Ментальна арифметика», засновник Академії розвитку інтелекту Smartum Володимир Федяй зазначив, що олімпіад за такої кількості вундеркіндів в Україні ще не було. Він пишається, що від часу відкриття 2013 року першого центру у місті Запоріжжя саме методика від Smartum за чотири роки поширилася на 11 країн, водночас міжнародна мережа вже об’єднує сьогодні 560 центрів, де тренуються або вже пройшли навчання 90 000 осіб – як дітей, так і дорослих.

Завідувач сектору змісту позашкільної освіти та гурткової роботи відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи «Інституту модернізації змісту освіти» Міністерства освіти та науки України Лариса Дейдиш зазначила, що на Олімпіаду зібралися найкращі, від них залежить, якими будуть наші держава, освіта та майбутнє, побажала дітям нових успіхів, друзів та позитивних вражень від спілкування.

Окрім безпосередньо самого змагання та встановлення рекордів, усі – від мала до велика – захоплено споглядали на спеціальне дійство – унікальний конкурс «Smartum Цезар» (демонстрація усного рахунку та водночас виконання іншої дії: декламування вірша українською, японською, китайською та іншими мовами, складання кубика Рубіка, гра на музичних інструментах, футбольні витівки, акробатичні номери, стрибки та виконання інших фізичних вправ тощо).

Під час проведення Олімпіади представник національного проекту «Книга рекордів України» Ігор Підчібій зафіксував п’ять нових рекордів. Один – у категорії «Масові заходи»: Найчисленніший одночасний рахунок на рахівницях Абакус (кількість учасників – 505). Чотири інших встановлено у категорії «Діти – унікальні здібності», три з яких – за критерієм «Найвища швидкість усного рахунку з ментальної арифметики» за темою «Анзан»: 1) Кирило Макаренко (9 років, м. Запоріжжя), «Одноцифрові числа. Швидкість – 0,4 сек. Кількість дій в одному прикладі – 40»; 2) Софія Карпеєва (10 років, м. Білгород-Дністровський), «Двоцифрові числа. Швидкість – 0,4 сек. Кількість дій в одному прикладі – 10»; 3) «Наймолодший учасник олімпіади з ментальної арифметики з найвищими результатами» Іван Князєв (6 років, 4 місяці, 13 діб; м. Бровари), «Трицифрові числа. Швидкість – 0,8 сек. Кількість дій в одному прикладі – 10»; четвертий – за критерієм «Найбільша кількість одночасно виконаних дій під час усного рахунку з ментальної арифметики. Розв’язування двох прикладів одночасно» за темою «Брати»: Марія Скрипка (8 років, м. Чернігів), «Одноцифрові числа. Швидкість – 0,9 сек. Декламує вірш українською мовою та виконує повні оберти на гіроборді одночасно».

Головний приз ОлімпіадиiPad – дістався дітям, які посіли перші місця з найскладнішої теми «Анзан»: у молодшій групі Володимир Присяжнюк (6 років, м. Білгород-Дністровський), у старшій – Матвій Рудюк (8 років, м. Мелітополь). Інші переможці Олімпіади отримали ексклюзивні зірки нагороди. Діти також отримали від партнерів та спонсорів заходу: сертифікати від провідного оператора з дитячого туризму Elita Tour, подарунки від Ігрового дитячого центру «Кідландія», йогурти від Смачного спонсора Danone та «Ньютон Сік» для розумних. Усі учасники були відзначені грамотами та медалями.

Директор компанії «Еліта-тур» Тетяна Гусейнова, окрім вручення нагород від спонсора призерам, преміювала поїздкою до Міжнародного молодіжного табору Midia Grand Resort у Болгарії 9-річного одесита Дмитра Рижкова, який виступав першим у конкурсі «Smartum-Цезар»: за темою «Брати» (1-цифрові, 1 сек., 30 дій в одному прикладі) він розказував вірш та складав пірамідку Рубика.

Дітей розважали в ігровій зоні партнери та спонсори Олімпіади: «Трюки Науки» приготували виїзне наукове шоу, а програму «Робототехніка» продемонстрували на двох локаціях – від Академії професій майбутнього Kidbi та Ігрового дитячого центру «Кідландія».

 

Матеріали надані Академією Smartum

%d bloggers like this: