22.03.2023

#stayhome і співай на рекорд у Мистецькому проєкті «Віртуальний хор в Україні

11 травня об 11 год., наYouTube відбувся прем‘єрний показ першого в Україні мистецького проєкту «Віртуальний хор в Україні». Наразі це найбільший в Україні віртуальний хор, що об‘єднав 111 українців з Італії, Польщі, Англії, Росії та України.

Усі співаки, виконуючи партії одного й того ж твору, записали себе на відео, а організатори поєднали все в один загальний відеокліп.

Маловідомо, що в перші дні існування проєкт мав налічувати близько двадцяти співаків. Після обговорень організатори  визначили кількість учасників, але і на цьому не змогли зупинитись. Таким чином у віртуальний хор вдалось зібрати навіть не 100, а 111 співаків-українців з різних країн світу.

Сьогодні, 11 травня 2020 року,  проєкт офіційно зареєстрований Книгою рекордів України як національний рекорд – найбільший в Україні віртуальний хор, що зібрав понад сотню учасників. Організатори проєкту отримали відповідне посвідчення рекордсменів України Національного проєкту «Книга рекордів України», а учасники нагороджені дипломами.

Відео-привітання від Генерального директора Національного проекту Книга рекордів України Ганни Крисюк

Автором ідеї проєкту стала артистка камерного хору «Вінниця» імені В.Газінського, аспірантка та викладачка ВДПУ ім.М.Коцюбинського – Олена Слободиська. Цю ідею одразу підхопив чоловік Олени, співорганізатор та диригент проєкту, артист хору Ансамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії імені В.Д.Леонтовича – Ігор Слободиський. Креативне подружжя одразу ж розпочало пошуки однодумців.

Віртуальний хор-рекордсмен наочно продемонстрував теорію шести рукостискань у дії. Адже наступною до організаційного комітету увійшла університетська коліжанка подружжя, а нині методистка Національної академії державного управління при Президентові України – Ілона Буйденко. Спільно з Оленою вони «двадцять чотири на сім» шукали учасників хору в Україні та закордоном, контактували з ними, допомагали у вивченні партій, приймали відео, конвертували їх та передавали на обробку далі.

Оскільки проєкт «Віртуальний хор в Україні» вимагає високопрофесійного підходу до роботи зі звуком та відео. До креативної команди увійшли графічний дизайнер та звукорежисер. Графічним дизайнером, а також наступним у ланцюгу рукостискань став Дмитро Печенюк –  випускник Бердичівського педагогічного коледжу НПУ імені М.П.Драгоманова. Усім відомо, що задля того аби досягти злагодженого звучання реального хору потрібно докласти чимало зусиль. З віртуальним хором все набагато складніше, адже графічному дизайнеру довелось працювати з хористами у віртуальному просторі. І, як бачимо, йому це вдалось.

Ґрунтовна робота задля досягнення спільної мети була пророблена звукорежисером. Уявіть собі: сотня відео  з різною гучністю та якістю звуку, вісім хорових партій та солісти. Усі вони повинні досягти абсолютного ансамблю. Максим Дзівалтівський – звукорежисер проєкту, викладач ХНПУ імені  Г.С.Сковороди, хормейстер хору імені В.В.Королевського. Через вуха Максима «пройшла» сотня голосів і він, немов справжній екзаменатор, прийняв усі партії у рекордної сотні Мистецького проєкту «Віртуальний хор в Україні».

П‘ятеро талановитих молодих людей з міста Вінниці, Києва, Харкова та Кодими зібрались аби популяризувати хорове та музичне мистецтво, аби об’єднати співаків і показати наскільки сильною є музика. Вони плідно працювали над своїм проєктом і наочно продемонстрували, що навіть перебуваючи на карантині вдома, ми можемо творити історію разом!

Реалізуючи подібні масові заходи завжди потрібна підтримка. Організатори віртуального хору знайшли її у стінах рідних навчальних закладів і завдячують підтримці ректорці Вінницького державного педагогічного університету ім.М.Коцюбинського – Наталії Лазаренко. Вона завжди стоїть на боці своїх студентів і підтримує студентські креативні ідеї та новаторства навіть тоді коли хтось проти. Незвичні для суспільства сучасні мистецькі починання підтримав декан факультету мистецтв Харківського національного педагогічного університету ім.Г.Сковороди – Губа Анатолій Васильович.

Хорове мистецтво є невід‘ємною частиною культурної спадщини усіх країн світу і не дивно, що воно продовжує існувати і сьогодні в принципово новому форматі. Мистецький проєкт «Віртуальний хор в Україні» продемонстрував єдність українців від історичного Запоріжжя до модного Мілану, від українського Бердичева до польського Катовіце, від колоритної Одещини до аристократичної Англії. Співали професійні музиканти, медики, далекобійники, будівельники та фітнес-тренери. Врешті неважливо де ти  і хто ти, важливо лише одне,, що ТИ – історія, ТИ – рекорд, ТИ І Є «Віртуальний хор в Україні».

Автор статті: Ілона Буйденко

%d bloggers like this: