31.05.2023

У Маріуполі єдиний у світі храм, який повністю розписаний петриківським розписом

З 15 червня 2020 року стартував розпис ПЦУ Храм Св. Петра Могили та Собор Успіння Пресвятої Богородиці в Маріуполі Донецької області стилем “Петриківка”.

Саме в цей день зроблено перше торкання пензлем майстрині зі Львова Ольги Черьомушкіної центрального фасаду стіни майбутнього Кафедрального Собору ПЦУ в місті Маріуполь Донецької області. Як все починалося…

Два роки тому був зроблений проект розпису Храму Святителя Петра Могили та Собор Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ Донецької єпархії міста Маріуполь. З об’єктивних причин він не зміг реалізуватися.

На початку травня 2020 року, цей проект побачив небайдужий до життя міста і країни місцевий житель Долімбаєв Кирило, він вирішив спробувати вдихнути друге життя в цей унікальний для України і світу проект.

28 травня 2020 року він написав пост-звернення в Facebook до всіх жителів міста та України про свою ідею та на наступний день пішли перши пожертвування від меценатів.

Зібравши половину необхідної суми, він запросив відому своїми проектами розпису в Донецькій області майстриню зі Львова Черьомушкіну Ольгу, яка з великим ентузіазмом і задоволенням відгукнулася, і після приїзду до Маріуполя, відразу приступила до роботи.

На даний момент сукупна площа розпису становить 500 погонних метрів і це ще не межа, роботи йдуть повним ходом. На сьогодні це єдиний храм як в Україні, так і в світі, який повністю розписаний самобутнім українським стилем “Петриківка”. Дане досягнення зафіксоване як рекорд України Національним проєктом Книга рекордів України.

%d bloggers like this: