22.03.2023

Волиняни підкорили Говерлу і встановили рекорд України

Славнозвісна ковельська велетенська вишита сорочка продовжує об’єднувати українців. Цього разу понад 50 представників міста Ковеля та Волині дружньою компанією підкорили Говерлу.

У День Державного Прапора ковельчани розгорнули найбільшу українську вишиту сорочку на найвищій вершині нашої держави.

«Масове сходження на найвищу вершину українських Карпат та найвищу точку України гору Говерлу, висота якої 2061 метр, підняття та розгортання на вершині велетенської вишитої вручну хрестиком сорочки та 8-метрового вишитого хрестиком учнями ковельських навчальних закладів поясу крайки. Ідейні засновники та організатори проєкту «З Україною в серці – ГО «Великк ідея» м. Ковель Волинська обл. Робота над вишиванням тривала 365 днів» – саме так звучить новий рекорд України.

Ініціатори та організатори встановлення рекорду України –Олександр Романюк (туристичні подорожі «Шалені Карпати» м. Ковель) та ГО «Велика ідея» (автор проєкту «З Україною в серці» зі створення вишиванки у 2017-2018 роках).

«Ми разом зробили це і ми щасливі! Нічого у світі не зрівняється з емоціями людей, об’єднаних духом патріотизму, любові до своєї країни, а особливо після підкорення найвищої гори в Україні напередодні Дня Незалежності нашої держави!» – діляться враженнями організатори Олександр Романюк і представники ГО «Велика ідея».

Ініціювали та організували створення велетенської вишиванки команда активістів ГО «Велика ідея» на чолі з координаторами проєкту Інною та Павлом Поліщуками у м. Ковелі ще у 2017-2018рр. Основна мета – єднання людей незалежно від віку, статі, релігійних чи інших переконань довкола спільної справи.

На виріб було використано:

 • для пошиття: 42,5 метрів тканини; флізілін 15 метрів;
 • швейні липучі стрічки 1 рулон;
 • 3390 м ниток (6 клубків ниток по 565 м кожен);
 • кілька десятків голок, шпильок, булавок;
 • 100 тисяч хрестиків, вручну покладених на полотно;
 • 365 днів дорогоцінного часу – вишивали усі бажаючі (за підрахунками організаторів понад 2500 осіб долучилися до проєкту).

Презентацію готової вишитої сорочки організували у м. Ковелі у 27-й День Незалежності, одягнувши її на семиметровий двадцятитонний пам’ятник Т.Г. Шевченку. У вишиванки є власна книга побажань «Етикетка до вишиванки»

Чому рекордна вишиванка безцінна:

 • більше 2500 українців з м. Ковеля та Волинської, Львівської, Донецької, Луганської, Київської, Одеської областей та гостей з Великої Британії, США, Італії, Франції додали часточку власної душі та своєї роботи у вигляді червоних і чорних хрестиків, покладених на полотно; 
 • понад 1000 учнів та вчителів з 13-и шкіл м. Ковеля і околиць, які вишивали індивідуальні орнаменти на 8-метровому поясі-крайці, у позаурочний час, готуючи вечорниці, де вишивали і читали твори Кобзаря, наспівували українських пісень;
 • МПП «Фірма Аліса», на чолі з Аллою Лущенковою, яка пожертвувала власною відпусткою і, замість релаксу на морі, разом з командою кроїла, обметувала і зшивала 42,5 метрів тканини, аби найбільша на Волині вишиванка виглядала бездоганно;
 • безсонна ніч дизайнера зі Львова Галини Сагановської, яка розробляла дизайн вишивальної частини;
 • численні зустрічі, поради та обговорення деталей створення вишиванки з головними вишивальницями проекту Ніною Габрилевич та Ольгою Рудик, представниками Ковельської міської ради та комунальними службами з технічних питань щодо достойної презентації виробу, долучення професійних колективів та гостей Волині різних сфер діяльності, захоплень, віку тощо до процесу вишивання.

Усі учасники проєкту «З Україною в серці» працювали з запаленими серцями «за ідею» та без комерційної чи політичної складової. Витрати на матеріали (тканину, нитки та розхідники) оплатили координатори проєкту особисто.

%d bloggers like this: