31.05.2023

Солом’яний синьо-жовтий стяг увійшов до Книги рекордів України

До Дня Державного Прапора і Дня Незалежності України працівниками Приватного агропромислового підприємства «Дзвін» складено солом’яний синьо-жовтий стяг  із 160-ти рулонних тюків, і встановлено рекорд України у категорії «Розміри, масові заходи», зафіксований 23 серпня 2020 року.

Зафіксовані результати: Державний символ має розміри 52 х 4,85 метра . Місце фіксації рекорду: поле № 2 Коло ферми села Косів відділку Звиняч ПАП «Дзвін» Чортківського району Тернопільської області.

Це знамено, площею 252,2 кв.м, як рекорд України,  не є виробничий, а, радше, – державницький, їй, Україні, – посвята і втілення задуму директора  Градового Василя Степановича у максимально короткі  два дні. І що цікаво, довжина прапора прямо пропорційна наявності синьої і жовтої фарб у магазинах Чортківщини.

Сам процес складання був дуже урочий і тріумфальний, але, заодно, і виважениий, і детально обміркований, старанно і надійно змонтований, згідно плану, вимисленого виконавчим  директором  Василем Градовим – молодшим. Висота 4,85 метра із ряду в ряд, задля  безпеки, скріплювалася 2-метровими металевими штирями, які перекривали висоту самих тюків, з подальшим синьо-жовтим обарвленням.

У встановленні рекорду брали участь:

 • Фандзига Степан Петрович – тюкував солому;
 • Магдяк Степан Ігорович та Федорків Володимир Ігорович – на MAN доправляли тюки до місця локації;
 • Кутрик Богдан Деонізійович – на фронтальному навантажувачу JCB складав  тюки  у формі прапора,
 • Данчишин Руслан Ігорович  та Дзюба Сергій Тадейович – формували солом’яне полотнище, з’єднуючи тюки металевими штирями;
 • Домбрович Андрій Ігорович та Шептицький Андрій Михайлович – офарбовували новостворений символ України;
 • Дудар Михайло Володимирович – здійснював технічне забезпечення;
 • Греньків Роман Ігорович – достачав  фарбу;
 • Градовий Іван Степанович та Король Анатолій Остапович – брали безпосередню участь і контролювали весь процес творення прапора;
 • Кобильник Ярослав Васильович – здійснював  електричне освітлення і оснащення  біля прапора;
 • Градовий Василь Васильович – координував втілення задуму;
 • Градовий Василь Степанович – автор задуму, директор із 25-річним досвідом керівництва.

Приватне агропромислове підприємство «Дзвін» – одне із найбільших сільськогосподарських підприємств у Чортківському районі, за класифікацією із  категорії середніх підприємств.

Земельний банк підприємства 10 000 га землі;

Види діяльності освоєні підприємством:

 • рослинництво;
 • тваринництво (ПАП «Дзвін» має єдину в районі тваринницьку ферму з молочним стадом);
 • виробництво цегли;
 • видобування і переробка каменю-пісковику (з місцевого кар′єру на новозбудованому, модерно –  оснащеному заводі);
 • виробництво медичних масок (успішно освоєне з травня 2020 року на сертифікованому обладнанні у сучасному приміщенні для забезпечення населення засобами індивідуального захисту. Маски мають Висновок державної санітарно- епідеміологічної експертизи від 27.05.2020 року N 12.2-18-1/116 80 та Сертифікат відповідності Системи сертифікації продукції «ОС «ПромСтандарт». Зареєстровано в Реєстрі органу з оцінки відповідності за  №UA.PS.002052-20.

Окрім, власне, господарських звитяг, до свята Преображення Господнього – 2020,  тими ж працівниками  ПАП «Дзвін» під керівництвом Градового Василя Васильовича – виконавчого директора, ще  створені  на тому ж  пожнивному полі,  чудові солом’яно-казкові композиції для малечі і поціновувачів дивовижної  насолоди.

Хліборобська праця, новітні технології і виробничі досягнення,   відповідальність і наполегливість, старанність і дисципліна, благочинність і добродійництво, краса у творчих напрямках – сутність діяльності ПАП «Дзвін» під керівництвом знаного аграрія-орденоносця, заслуженого працівника сільського господарства України, депутата Тернопільської обласної ради, мецената і доброчинця краю Градового Василя Степановича. І, – на підтвердження, під його керівництвом створені  рекорди

Вже виблискує осінньою позолотою рілля майже  на всьому полі №2 Від Косова ПАП «Дзвін», очікуючи на нові весняні задуми хліборобів, лише придорожня його частина в переливі сонця і осіннього тепла над синьо-жовтим стягом – рекордом  України і вдень, і, під світлом ліхтаря,  вночі, доповнюючи все, свідчить словами нашого співвітчизника Михайла Галущинського: «Україна – це ти , Україна – се я».

%d bloggers like this: