31.05.2023

Технологія Wi-Fi в шахті ДТЕК увійшла до Книги рекордів України як перша і найглибша в країні

Прокладений компанією ДТЕК Wi-Fi зв’язок на глибині понад 500 метрів в шахті «Ювілейна» (Дніпропетровська область) увійшов до Книги рекордів України як перший і найглибший в країні. Відповідний рекорд був зафіксований Книгою рекордів України під час онлайн-відеодзвінка шахтарів «Ювілейної» з горизонту 510 метрів до центрального офісу ДТЕК в Києві.

Як повідомила генеральний директор Книги рекордів України Ганна Крисюк, даний рекорд зареєстрований в категорії «Технології, вперше». Вона вручила представникам компанії ДТЕК дипломи, які підтверджують факт реєстрації досягнення.

«Для Книги рекордів України дуже важливо, щоб рекорд встановлювався не тільки заради самого рекорду, але щоб він мав також практичну цінність для суспільства. В даному випадку ДТЕК побудував інноваційну технологію, спрямовану на забезпечення безпеки шахтарів, які працюють в складних умовах під землею», — сказала Г. Крисюк.

За словами Михайла Барабаша, директора з видобутку вугілля ДТЕК Енерго, шахта — це технічно складне підземне виробництво, тому питання забезпечення безпеки шахтарів є для компанії ДТЕК пріоритетними. «Впровадження інфраструктури зв’язку на основі технології Wi-Fi дозволило вирішити одну з головних проблем — забезпечити ефективну комунікацію і зв’язок підземних і наземних служб», — сказав М. Барабаш.

Він зазначив, що зараз вугільні шахти в Україні для зв’язку традиційно використовують стаціонарні підземні телефони. Щоб дістатися до них, часто потрібно подолати певну відстань або повертатися на поверхню втрачаючи час, яке особливо цінний, коли треба повідомити про проблему, отримати доступ до важливої ​​інформації або під час аварійних ситуацій.

Побудовою цифрової підземної інфраструктури зв’язку в шахті ДТЕК займалася програма цифрової трансформації MODUS. За словами її керівника Дмитра Осики, цифрова інфраструктура зв’язку відкриває нові можливості — від оперативного збору даних про стан обладнання до дистанційного управління процесами і машинами. «Ми говоримо про можливості для створення цілої цифрової екосистеми шахти. Це приклад connected world в мініатюрі, коли системи, технології, сервіси та люди працюють як одне ціле. До такого цифрового підприємства ми в ДТЕК прагнемо. Наша стратегія — комплексна цифрова трансформація всіх напрямків бізнесу після 2025+ року», — підкреслив Д. Осика.

Як повідомлялося, в березні 2020 року компанія ДТЕК проклала Wi-Fi зв’язок на глибині 500 метрів на шахті «Ювілейна». Для цього були використані майже 130 кілометрів кабелю і встановлено 400 точок доступу. Завдяки Wi-Fi і спеціальним смартфонам шахтарі можуть миттєво спілкуватися через голосові дзвінки або текстові повідомлення з поверхнею і диспетчерським пунктом, а також оперативно обмінюватися інформацією між підземними секціями. Також з глибини до 500 метрів шахтарі можуть відправляти диспетчеру фотографії та відео, проводити відеотрансляції, консультації наживо, виявляти технічні несправності обладнання і отримувати дозволи на роботу.

На основі цієї бездротової інфраструктури зв’язку планується розгортання багатофункціональної системи для забезпечення максимальної безпеки шахтарів.

%d bloggers like this: