31.05.2023

«Відкрита ніч. Дубль 22» встановила рекорд України та визначила переможців

У ніч з 29-го на 30-те червня відбувся Кінофестиваль «Відкрита Ніч «Дубль 22». Цього року фестиваль увійшов до Книги рекордів України та встановив національний рекорд. Гран-прі фестивалю отримала створена за підтримки Держкіно анімаційна стрічка Микити Лиськова «Кохання».

 Фестиваль проходив у дружній та веселій атмосфері, яку забезпечував ведучий Віталій Ажнов, актор театру та кіно. На відкритті фестивалю глядачів привітали голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, представниця Українського культурного фонду Галина Шамкова, заступник голови КМДА Валентин Мондрієвський, голова Постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики Вікторія Муха, директор департаменту культури КМДА Діана Попова, член Наглядової Ради Райффайзен Банку Аваль Наталія Гуріна,  ініціатор створення та Голова Меценатської Ради кінофестивалю «Відкрита Ніч», CEO компанії «ВАВІЛОН»; Голова правління Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні» Андрій Різоль. Серед гостей можна було друзі фестивалю акторки Людмила Єфименко та Ірма Вітовську, режисер Олесь Санін, видавців книг українською мовою брати Капранови, костюмер Марія Керо, режисерки Оксана та Марина Артеменко, кінокритики Володимир Войтенко та Алік Шпілюк, а також ціла плеяда молодих режисерів, продюсерів, акторів.

Одночасно з Києвом покази короткометражних фільмів українських режисерів проходили на  паралельних офіційних майданчиках фестивалю в Україні та за кордоном. За результатами проведення фестивалю представниками Книги Рекордів України зафіксовано рекорд у категорії «Мистецтво, масові заходи», як захід з найбільшою кількістю офіційних локацій, а саме 100 майданчиків та кількістю глядачів, що одночасно здійснювали перегляд більше 8500 осіб. Важливо відзначити, що 12 представництв фестивалю було у зоні воєнних дій у містах – Біловодськ, Золотий колодязь, Старобільськ,  Лисичанськ, Маріуполь, Нікольське, Новопсков, Олексієво-Дружківка, Райгородок, Святогорськ, Сєверодонецьк, Слов’янськ.  Президент Книги рекордів України Ганна Крисюк висловила своє захоплення масштабами проведення фестивалю, подякувала організаторам, як на основному майданчику у Києві так і усім координаторам на паралельних локаціях в Україні та закордоном і на завершення побажала успіх у прийдешніх роках.

До конкурсної програми фестивалю цього року увійшли ігрові, документальні та анімаційні стрічки. Оцінювало фільми журі, до складу якого увійшли продюсер Володимир Яценко, актриса Ніна Набока, режисер, оператор та продюсер Валентин Васянович, кінокритик Євгеній Стасіневич, звукорежисер Володимир Третяков, перекладача Катерина Поправка, продюсер Маріанна Новікова та радіоведучий Роман Коляда. Головна нагорода фестивалю становила 100 000 гривень, наданих Генеральним партнером «Райффайзен Банком Аваль». Кошти, зібрані у «Фонді взаємодопомоги», отримав володар Призу глядацьких симпатій, якого глядач обрав шляхом SMS-голосування. Усі члени журі відзначили високий художній та технічних рівень фільмів, глядацький потенціал та свіже бачення режисерів, яке не дає відволікатися від екрану ні на хвилину.

 Додатково у фестивальну ніч глядачі змогли побачити  фільми проекту «Дивись українське» та трейлери українських фільмів, які скоро з’являться на екранах.

Загалом програма вмістила у собі 6 годин українських короткометражних фільмів.

 За підсумками найкоротшого фестивалю короткометражного кіно було обрано переможців. Нагороди фестивалю «Відкрита ніч. Дубль 2 отримали:

 • Головний Приз в номінації ігрового кіно – фільм «LoveSocks» реж. Юлія Дегліна
 • Диплом фестивалю в номінації ігрового кіно – фільм «Новий рік у сімейному колі» реж. Максим Наконечний. Фільм знято за підтримки Гранту президента України.
 • Диплом фестивалю в номінації неігрового кіно – фільм «Після вогню» реж. Андранік Берберян
 • Головний Приз в номінації анімаційного кіно. – фільм «Петрівка-реквієм» реж. Катерина Возниця
 • Диплом фестивалю в номінації анімаційного кіно – фільм «Сама собі тут» реж. Анна Дудко
 • Краща робота звукорежисера – фільм «Петрівка-реквієм», звук Антон Приходько (реж. Катерина Возниця)
 • Найкраща робота композитора – фільм «Як розвеселити Самотність». Композитор Сергій Топор (реж. Степан Коваль)
 • Краща операторська робота – фільм «Київська історія». Оператор Євгеній Козеко (реж. Михайло Маслобойщиков)
 • Диплом фестивалю за кращий сценарій – фільм «Mia Donna» режисер та сценарист Павло Остріков
 • Диплом фестивалю за кращу чоловічу роль отримав Артемій Бондаренко за роль у фільмі «Київська історія» режисера Михайла Маслобойщикова
 • Диплом фестивалю за кращу жіночу роль отримала Марія Хомутова за роль у фільмі «LoveSocks» режисера Юлії Дегліної
 • Диплом фестивалю за чесність перед собою і глядачем – фільм «Сильна доля» реж. Олександр Портян
 • Диплом фестивалю за радісне повернення в дитинство – фільм «Як розвеселити Самотність» режисер Степан Коваль
 • Приз Глядацьких Симпатій фільм «Влипла», що став дебютом для режисера Сергія Зленко.
 • 1Сертифікат від кіно фестивального дистриб’ютора «Letter to fest» виборола стрічка фільму «Кохання» режисера Микити Лиськова
 • Диплом від KYIV FILM COMMISSION отимав фільму «Київська історія» реж. Михайло Маслобойщикова
 • Спеціальний приз фестивалю «За пошук героя» – фільм «Після вогню» реж. Андранік Берберян
 • Головний приз Кінофестивалю Відкрита ніч отримала анімаційна стрічка «Кохання» режисера Микита Лиськова знята за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Кінофестиваль «Відкрита Ніч» народився у червні 1997 року як огляд найцікавіших здобутків саме українського кіно. На сьогодні фестиваль є своєрідною лабораторією з перевірки нових ідей для вітчизняних кінематографістів та пошуку молодих талантів, які можуть стати новими обличчями українського і світового кіно.

У 2020 році кінофестиваль «Відкрита Ніч. Дубль 23» відбудеться 27 червня.

З 1997 року захід проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно. 
З 2016 року фестиваль отримує фінансову підтримку Київської міської державної адміністрації (департамент культури). 
У 2019 році фестиваль отримав фінансову підтримку від Українського культурного фонду.
Генеральним партнером фестивалю є Райффайзен Банк Аваль.

Партнерами фестивалю Відкрита Ніч цього року стали:
традиційний партнер – компанія “Вавілон”,
стратегічний партнер – Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!»
генеральний медіа партнер – UA:Суспільне мовлення,
Партнери: Movies Time Group, ITOC-K, Зелений ПесKyiv Film CommissionKWAPort Creative HubАрт-ПричалLetter to Fest3Ko production.

Офіційний сайт фестивалю:
https://opennight.org.ua/
https://facebook.com/vidkrytanich

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

%d bloggers like this: