30.05.2023

В Чернігові розгорнули найбільший в Україні рушник

В рамках заходів присвячених 30-річчю святкування Дня Незалежності України до Дня  Конституції України було презентовано проект «Чернігівщини дерево-життя – могутній України оберіг». Під час заходу було розгорнуто найбільший Рушник України з техніки – вибійка.

Зафіксовані результати: Кінцевий результат проекту представляє собою Рушник довжиною 200 метрів, шириною 2 метри 20 сантиметрів на якому в стародавній техніці – вибійка нанесено дерево-життя майстрами народних ремесел та художніх промислів разом з представниками ОТГ Чернігівської області.

Всього учасників: 200 осіб та 30 організаторів.

Рушник виконаний у одній з найдавніших, відомих на нашій території з Х століття, традиційних технік нанесення на тканину візерунків — вибійки. Як і в давні часи, для цього використовували дерев’яні дошки, на гладкій поверхні яких вирізьблювали декоративні візерунки.

Зафіксувала рекорд представниця Національного проєкту «Книга рекордів України» Яна Коньок. Організатори та ініціатори рекорду нагороджені відповідними Дипломами рекордсменів «Книги рекордів України».

%d bloggers like this: