02.02.2023

Болградський стріт-арт в традиційному стилі визнано найдовшим в Україні

18 вересня під час Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» було намальовано килим довжиною 350 метрів. Арт-об’єкт увійшов до «Книги рекордів України» в категорії «Розміри мистецтва».

Рекорд приурочено до двохсотріччя Болграду. Головним візуальним елементом дизайну став намальований у традиційній стилістиці килим. Він зустрічав гостей та об’єднував локації фестивалю. 

24 зразки килимів розмістилися на 350 метрах. На встановлення рекорду пішло 82 літри спеціальної незмивної фарби та більше 30 пензликів. Над арт-об’єктом щодня працювали понад 75 волонтерів разом із художниками, вчителями й учнями художніх шкіл. Головна мета рекордного стріт-арту — привернути увагу туристів  віддаленого куточку Одещини. 

Зафіксувала новий рекорд експертка «Книги рекордів України» Надія Чистяк. Останні мазки були домальовані організаторами фестивалю та його почесним президентом Юрієм Дімчогло, представниками міської та обласної рад і членами журі.

У цьогорічній програмі фестивалю було зібрано документальні стрічки із усього світу. Глядачі дізналися про звичаї, обряди та традиції різних народів та культур. 

За встановлений рекорд Дипломами «Книги рекордів України» нагороджено засновницю й директорку Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО» Тетяну Станєву та мера міста Сергія Димитрієва.

%d bloggers like this: