22.03.2023

У новому Сквері Мислителів створено унікальний рухомий монумент

23 жовтня у Харкові відбулося відкриття Сквера Мислителів, де  зафіксували новий Рекорд України. Сквер символізує дружні стосунки між Україною, Казахстаном та Азербайджаном.

Скульптурна композиція складається з фігур українського філософа Григорія Сковороди, казахського мислителя Абая Кунанбаєва та азербайджанського просвітителя Mірзи Фаталі Ахундова. Унікальний монумент, встановлений на фонтані, завдяки механізму здійснює повний оберт навколо своєї осі за 3 хвилини.

Народний художник України, Заслужений художник Азербайджану, скульптор, Сейфаддін Гурбанов був нагороджений Дипломом Книги рекордів України у категорії «Мистецтво, вперше». 

Відкриття Скверу Мислителів відбулося за ініціативою Посольства Казахстану в Україні, Посольства Азербайджану в Україні, а також за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Республіки Казахстан у Харкові та Харківського Дипломатичного клубу.

Від імені Книги рекордів України нагороджено Еміна Наджафли —  почесного консула Казахстану у Харкові та мецената проекту.

%d bloggers like this: