22.03.2023

«Київський Кит» став першою в Україні інтерактивною скульптурою з переробленого пластику

Медіаскульптура  відображає навколишнє середовище Києва: кількість опадів, якість повітря, пору року та навіть рівень припливів по всьому світу.

«Київський Кит» — це екологічний проєкт, який за допомогою мистецтва привертає увагу до стану довкілля та проблеми його збереження. Медіаскульптура складається із металевого каркасу та пластикових панелей. Кожен киянин зміг долучитися до збирання переробленого пластику під час освітніх практикумів у столиці. 

Усього було зібрано та відсортовано близько декількох тон пластику.  Подрібнені кришечки переплавили пресом у листи й розділили на трикутники, аби облаштувати каркас. Довжина кита складає близько 12 м, кит вигибаєтсья та підіймає хвіст.

Автор арт-об’єкта — Валерий Коршунов, який вже створював соціальні й культурні проєкти для Чорнобилю: «Чорнобильське сяйво», мурал на будівлі ЧАЕС та ін. 

Проєкт «Київський Кит» створено за підтримки Міністерства Культури та Інформаційної політики України, Департаменту екології міста Києва, Міністерства екології та захисту довкілля України.

%d bloggers like this: