31.05.2023

Еволюція транспорту в Одесі та новий національний рекорд – «найдовший паровозик, складений із людей»

16 липня в Одесі встановлено небувалий рекорд – «найдовший паровозик, складений із людей». Живий ланцюг одеситів і гостей міста під звуки духового оркестру пройшов від Думської площі до Потьомкінських сходів. Більше 226 учасників рекорду сформували  вагони і, зображуючи паровозик, рухалися веселою колоною центральними вулицями, викликаючи захоплення і подив перехожих.

Однак, «паровозик» – це не просто веселий перфоманс вихідного дня, це своєрідний символ готовності міста до нових технологій. Сьогодні у Одеси є всі підстави претендувати на звання світового центру еволюції транспорту: від першого парового трамвая до інноваційної транспортної системи А. Е. Юницького.

В історії нашої цивілізації є віхи, які визначені як такі, що змінили технологічний  уклад. У 1880 році Одеса першої в царській імперії запустила паровий трамвай, проклавши дорогу прогресу. Одесити, з властивою їм схильністю до творчого сприйняття життя, оспівували ту знаменну подію в піснях. Зокрема, за однією з версій, вважається, що відома одеська пісня «Сім-сорок» (7:40) у своїй назві містить час прибуття парового трамваю на Великий Фонтан. За версією журналу Forbes у 2012 році одеський трамвай увійшов  до десятки найбільш креативних видів транспорту  у світі. В скарбничку цього високого статусу в липні 2017 року одесити додали сто очок вперед, встановивши рекорд на честь свого знаменитого на весь білий світ «аицин паровоза». Цей факт зафіксованоКнигою Рекордів України.

Приурочивши свій незвичайний флеш-моб до 137-річчя з дня запуску в Одесі першого парового трамвая, організатори змогли не тільки поєднати традиції поколінь, але і донести важливість ідеї будівництва інноваційного транспорту на території міста.

Як зазначила представник Громадської Організації «ТРАНСНЕТ УКРАЇНА» Антоніна Кіяновська – «Цим заходом ми хочемо привернути увагу городян до обговорення питань покращення інфраструктури, безпеки, екології нашого міста шляхом будівництва нової інноваційної транспортної системи А. Е. Юницкого. «Небесний транспорт Ѕку Way» зробить наше місто ще красивішим і сучаснішим. Проїзд в громадському транспорті стане швидким, комфортним і безпечним».

Будівництво першої лінії Sky Way, яка з’єднає селище Котовського і Пересип, внесено у плани поліпшення інфраструктури міста і стане прогресивним ривком Одеси до нових технологій, як це вже було в її славній історії.

Організатори заходу підготували пам’ятні сувенірні талони на проїзд в першому юнибусі всім учасникам рекорду. Більше 1000 городян отримали запрошення відвідати презентацію, на якій розповідається історія небесних доріг і найближчі перспективи впровадження проекту будівництва екологічного транспорту. У чому городяни були одностайні, так це в тому, що небесні трамваї і Одеса – створені один за для одного і така інноваційна технологія потрібна курортному місту як повітря.

%d bloggers like this: