31.05.2023

Вперше в історії IronMan всю дистанцію подолали зі стягом України

Олександр Стигар став першим українцем, який узяв участь в IronMan з триатлону й подолав усю дистанцію з прапором України, який розгорнув на фініші. Він не є професійним триатлонцем і підготувався в найкоротші терміни, щоб розказати про незламність українців на весь світ. Новий український рекорд зафіксував Національний проєкт «Книга рекордів України» 25 листопада в Ізраїлі. 

Олександр — співвласник агентства з закордонної нерухомості й автоцентру в Києві, криптоексперт і засновник криптоклубу. Він не планував цьогоріч проходити Ironman, але влітку вирішив розпочати підготовку, адже війна внесла свої корективи й невідомо було, чи випаде ще колись шанс подолати дистанцію. 

Ironman є найбільш виснажливим змаганням з триатлону. Його започаткували в 1978 році й розподілили на 3 основні етапи: заплив на 3,86 км, 180,2 км на велосипеді та марафон на 42 км. Цьогорічний айрон відбувся в ізраїльській Тверії, а участь у ньому взяли 923 спортсмени, з яких фінішували лише 712.

Цьогорічну дистанцію ускладнила ще й погода. Половину часу була злива, град і дув сильний вітер. Тому кожен четвертий учасник так і не дісталися фінішу. 

Про Ironman мріють багато професійних триатлетів, адже це дистанція, яку не всім під силу подолати. Зазвичай до неї готуються протягом року чи навіть двох.

Олександр є аматором у триатлоні, але він зміг підготуватися до Ironman усього за півроку. До липня, коли розпочалися тренування, він навіть не вмів плавати кролем. З тренером працювали в дистанційному форматі: зідзвонювалися, готували програму, а згодом Олександр відправляв відео й отримував правки щодо техніки виконання. 

«Наш потенціал безмежний, набагато більший, ніж ми думаємо. Які б складні часи ми не переживали, головне – ставити перед собою великі цілі й ніколи не здаватися. Я сам був здивований, що в неідеальних умовах, без тренера поруч, вдалося підготуватися до такої складної дистанції. В Ironman беруть участь спортсмени з різних країн, тож я хотів збадьорити українців і показати всьому світові, що вони, вольові й незламні, навіть у складні часи досягають видатних результатів», – говорить рекордсмен.

%d bloggers like this: