30.05.2023

Рекорд Міжнародного дитячого центру «Артек» – «Єдине полотно єдиної України»

Державне підприємство України «Міжнародний дитячий центр «Артек» – дитячий центр загальнодержавного значення, в якому цілорічно оздоровлюються діти шкільного віку, в першу чергу діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки з усієї України.

Внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим, 22 червня 2016 року Міжнародний дитячий центр «Артек» відновив свою роботу на базі санаторно-курортного комплексу Пуща-Озерна за адресою: 01075, м. Київ, Пуща Водиця, 14 лінія. З 2016 рік по теперішній час у МДЦ «Артек» оздоровилися та відпочили більше 40 тисяч дітей з усієї України.

Основні напрямки діяльності МДЦ «Артек» визначені Стратегією національно-патріотичного виховання, затвердженою Указом Президента України від 18 травня 2019 року № 286, це формування ціннісних орієнтирів і громадянської свідомості у дітей здійснюється на прикладах героїчної боротьби Українського народу за самовизначення і творення власної держави, ідеалів свободи, соборності та державності.

Програми національно-патріотичного спрямування в МДЦ «Артек» передусім реалізуються в системі артеківського самоврядування та в таких сферах, як: освіта, культура та мистецтво; історія, вшанування пам’ятних дат та історичних постатей українського державотворення; краєзнавство, туризм та охорона довкілля; фізкультура, спорт і популяризація здорового способу життя, інклюзія та доступне середовище.

Міжнародний дитячий центр «Артек», для реалізації програм національно-патріотично виховання дітей та молоді, має Інноваційний освітній центр, Культурно-мистецький центр, Центр дитячих співдружностей, відділи, які займаються скаутингом, туризмом, спортом, змістовним дозвіллям.

В дитячому центрі реалізується проєкт «Відкритий простір», який спрямований на впровадження інклюзії в дитячому середовищі, створення умов для повноцінного оздоровлення, соціалізації та навчання дітей з інвалідністю, в т.ч. дітей з інвалідністю, які пересуваються на візках у супроводі дорослих.

Інноваційний освітній центр – школа нового формату, де мають змогу навчатись діти з усієї України під час перебування на оздоровлені в ДПУ «МДЦ «Артек». Заклад функціонує відповідно до засад нової української школи, втілює та апробує нововведення в освітній процес, які пропонує МОН України.

В Інноваційному освітньому центрі навчальний процес відбувається через поєднання двох форм навчання – формального (навчання за шкільними програмами, затвердженими МОН України) та неформального (спецкурси та авторські розробки викладачів, інтерактивні розвиваючі заняття, тренінги).

Культурно-мистецький центр – це творче об’єднання арт-студій традиційного та сучасного мистецтва, головною метою якого є розвиток творчих здібностей дітей шляхом навчання традиційним та сучасним декоративним та образотворчим технікам у інноваційному форматі.

Культурно-мистецький центр має наступні мистецькі напрями, кожний з яких об’єднав в собі велику кількість як традиційних так сучасних декоративно-прикладних та образотворчих ремесел: арт-моделювання, розпису та набивки на тканині, скульптури та пластилінового живопису, бісероплетіння та вишивки, класичного та арт-живопису, графіка та книжкова ілюстрація, паперопластики, дизайну в одязі, дизайн інтер’єрного простору та малярства на склі, обладнаних інтерактивними комплексами.

Керівниками студій Культурно-мистецького центру є команда професіоналів-майстрів, а саме: Грицюк Іванка, Маркевич Анастасія, Смірнов Віктор, Колодій Володимир, Лозниця Вікторія, Князь Катерина, Філоненко Діана, Порховата Марина, Потерлевич Анна, Гаращенко Дар’я, Клименко Тетяна, Маковоз Роксолана, Чернявська Анастасія, Гредасова Наталія, Гредасова Анастасія, Сокольвак Аліна та Бовсуновський Євген.

До 30-річчя Незалежності України майстри Культурно-мистецького центру МДЦ «Артек» під керівництвом Заслуженого майстра народної творчості України, кандидата педагогічних наук, доцента – Смірнової Оксани Олексіївни, протягом шести місяців 2021 року з дітьми підготували та презентували артеківський проєкт «Єдине полотно єдиної України» – найбільшу композицію орнаментів регіонів України. Ця композиція, є об’єднанням орнаментів всіх регіонів України в одному єдиному полотні, в якому інтегровано текстильні декоративно-прикладні мистецтва всіх регіонів України: орнаменти, розміщені за переліком Конституції України з додавання тематичного артеківського орнаменту.

В Україні не існує такого полотна, де діти всієї країни показали свої знання, вміння та навички у декоративно-прикладному мистецтві про свій регіон. Протягом поточного року 5000 дітей соціальних категорій з усієї України під час реалізації цього проєкту, були ознайомлені з традиційними текстильними ремеслами декоративно-прикладного мистецтва України, вони навчились виконувати орнаменти України з їх регіональними особливостями у різних техніках: батик; художній розпис; текстильна аплікація; вишивка гладдю, хрестиком, стрічками та мішана.

24 серпня 2021 р. в день 30-ти річчя Незалежності України, діти з усіх регіонів України, що відпочивали у МДЦ «Артек», презентували «Єдине полотно єдиної України». Таким чином, було представлено рекордно велике полотно орнаментів всіх регіонів України.

Зафіксовані результати: Загальна кількість учасників рекорду – 5000 дітей з усієї України. Розмір полотна: довжина – 140 метрів, ширина – 1,20 метра. Зміст полотна: 27 орнаментів регіонів України та один тематичний орнамент Артеку.

Додатково варто значити, що Міжнародний дитячий центр «Артек» має ще два рекорди України, а саме:

  • 12 вересня 2016 року зафіксований рекорд України (номер 33/02-10022) – 507 дитячих ручок в синьо-жовтих кольорах з написами мрій на карті України розміром 3х6 метрів;
  • 17 серпня 2017 року, в день народження лідера групи «Скрябін» Андрія Кузьменка, зафіксований рекорд України (номер 33/01-10533) – 153 дитини з різних регіонів України під пісню «Старі фотографії» створили малюнки, стилізовані під сімейний альбом.

Артек – найкраща країна дитинства!!!

Артек – єднає Україну!!!

%d bloggers like this: