31.05.2023

Весілля за стародавніми українськими традиціями увійшло до Книги рекордів

12 вересня на центральній площі Запоріжжя під час Всеукраїнського фестивалю консервації за допомогою місцевих волонтерів було проведено унікальне весілля. Реальне вінчання, у якості освітнього, за стародавніми українськими традиціями у автентичному українському одязі, вперше проведено в Україні

Мирослава Марченко і Олексій Зінченко стали першою парою, яка у просвітницьких цілях  провела власний обряд вінчання за стародавніми українськими традиціями наших предків.  Унікальність обряду полягає також в тому, що молодята і більшість гостей були вдягнені у автентичний український одяг,  всі інші учасники цього дійства – в українське національне вбрання, а для проведення обряду були задіяні старовинні предмети і елементи у національному стилі. Завдяки цьому було відтворено максимально близьку атмосферу традиційного українського весілля від сватання до того часу, поки молода зайде до двору молодого.

Обряд провели Верховний волхв РПК  Світовіт Пашник та  Берегиня Яна Яковенко — волонтери і рідновіри. Національний автентичний одяг для святкування надав Мандрівний музей «Родовід». 

На такий крок Олексій та Мирослава пішли за для відродження української культури та популяризації  народних традиційних  весільних обрядів.

У планах подружжя встановити рекорд Книги Гіннеса: одружитися за різними традиціями всіх регіонів України, а потім і за світовими традиціями.

%d bloggers like this: