31.05.2023

В Україні понад мільйон людей об’єдналися – висадили більше 3,7 мільйона дерев за добу

30 жовтня 2021 року по всій території України пройшла масштабна екологічна Акція – за одну добу мільйон людей висаджували дерева. Акція відбулася в рамках глобальної екоініціативи «Greening of the Planet».

Старт висадки відбувся на центральній локації в Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка в м. Києві, де перші дерева висадили Ініціатори проєкту – Ганна Крисюк та Сергій Гайдайчук; 

«Сьогодні вся Україна висаджує дерева: липи, берези, дуби, ялини, інші саджанці. Нам вдалося в цей день зібрати 1 313 338 людей у всіх регіонах країни. Як результат – висаджено 3 765 127 дерев. І це новий рекорд, який ми встанови сьогодні, – зазначила Ганна Крисюк, ініціаторка акції. Організаторка додала, що найбільше людей об’єднала Житомирська область – близько 270 тисяч.

В Києві, зокрема, до участі в акції запросили високопосадовців гостей: політиків, дипломатів, лідерів громадськості, серед яких Олександр Ярема – Державний секретар Кабінету Міністрів України та Попатенко Марина – Заступниця Міністра молоді та спорту України.

Загалом в цей день на території Ботсаду висаджено близько більше 100 дерев, а по всіх регіонах, разом з Києвом 3,7 мільйонів. Цю кількість зафіксували  під час прямих включень.

До висадження мільйонного дерева було запрошено Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, який нагадав і про програму Президента в цьому напрямі: 

«В Україні є Програма Президента «Зелена країна», ми приступили до її виконання. В цьому році буде порядку 40 мільйонів висаджено, в наступному році більше 200 мільйонів. Навесні, я думаю,  біля 100 мільйонів і восени.  В 2024 році ми закінчимо і висадимо 1 мільярд дерев. Це дуже важливо в сьогоднішньому світі, бо дерева крім того, що поглинають парникові гази СО2 в даному випадку, це ще чудова екосистема, чудове місце для відпочинку, це система, яка виробляє кисень».

Таким чином, на завершення акції на місці події, організатори висадили мільйонне дерево в Україні, встановивши новий рекорд Акції: «Висадження дерев одним мільйоном людей за 1 добу», що є рекордом саме в кількості об’єднання людей.

Крім того, на території Ботсаду кожен запрошений журналіст висадив своє дерево, утворивши  «Алею правди», з власним підписом назви  ЗМІ.

Участь у висадці також взяли поважні дипломати:

  • Драгіца Понорач, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні;
  • Елена Літісія Мікусінскі, Надзвичайний та Повноважний Посол Аргентини в Україні;
  • Лариса Галадза Посол Канади в Україні
  • Melinda Simmons Посол Великобританії в Україні
  • Mr. Samir Abu-Harub Посольство Палестини
  • Теймураз Шарашенидзе, Посол Грузії в Україні
  • Каімо Кууск, Посол Естонії в Україні
  • Андре Грюневальд, Посол ПАР в Україні
  • Крішна Грюневальд, Посольство ПАР в Україні
  • Соня Крайчова, Посольствл Словаччини в Україні (радник з економічних питань), тощо

Зазначимо, що місією  проєкту є відновлення екосистеми Землі та об’єднання людей Планети – 100 млн дерев та 100 млн людей до 2023 року.

Довідково:

Організатором проєкту «Greening of the Planet» є благодійний фонд «Озеленення України», засновниками якого є Ганна Крисюк – президент Business Woman Club та Сергій Гайдайчук – президент CEO Club Ukraine. За підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства захисту довкілля та  природних ресурсів України і Державного агентства лісових ресурсів України.

Акція «1 млн. дерев за 1 добу у 100 країнах світу» проходила 10 квітня 2021 у 110 країнах світу. Загальна кількість учасників: 2 145 493, а кількість висаджених дерев – 5 544 679.

Національні партнери: БФ «Помогатор», бізнес-клуб «CEO Club Ukraine», закритий жіночий бізнес-клуб «Business Woman Club», компанія «Ugears», компанія «Бетон Енерго», НАК Нафтогаз України, Slots City foundation.

Партнери: «Укр-Китай Коммунікейшин», «ARENA CS», «VECTOR-VS», «Юнік Трейд Ко», «Energy 365», «FіnStreаm», «EVA LAB», MOZGI GROUP, AKVILON group. 

Інформаційні партнери: UA: Суспільне мовлення, журнал «BusinessWoman», Власть Денег, «Українська правда», «Світове Українство», VIVA!.

%d bloggers like this: